Kawa Mielona

Kawa mielona cieszy się dużą popularnością w Polsce, gdyż umożliwia szybkie i komfortowe przygotowywanie ulubionych napojów bez konieczności posiadania młynka czy ekspresu. W sklepie internetowym Profil Wino znaleźć można różne gatunki kawy w mielonej wersji sprawdzonego, włoskiego producenta Intenso, którego kawy zachwycają głębią smaku i aromatu.

Czytaj więcej

Dlaczego kawa mielona?

Choć według prawdziwych smakoszy kawa ziarnista jest niezastąpiona ze względu na głęboki smak i aromat, to jednak wciąż kawa mielona ma wielu zwolenników, wśród których cieszy się dużą popularnością. Do niewątpliwych jej zalet zaliczyć można wyjątkowo szybkie i łatwe przygotowanie bez konieczności posiadania specjalistycznego przyrządu do mielenia. Co więcej, do jej zaparzenia wystarczy zaledwie filiżanka i gorąca woda. Z tego względu kawa mielona to doskonałe rozwiązanie do pracy czy domu, szczególnie w przypadku zapracowanych osób niemających czasu na mielenie ziaren czy nie posiadających odpowiedniego sprzętu. Może być również przydatna podczas podróży, gdyż często młynek do mielenia okazuje się dużym obciążeniem bagażu, które zajmuje zbyt wiele miejsca. Ze względu na szczelne opakowanie pozwala cieszyć się pysznym, aromatycznym napojem.

Jaką mieszankę wybrać?

Na świecie uprawiane są dwa gatunki kawowca: Arabika ( ok. 70% upraw) i Robusta (ok. 30% upraw). Arabika i Robusta różnią się od siebie smakiem, aromatem, jak i sposobem uprawy oraz zawartością kofeiny. Arabika jest delikatna w smaku, a przy tym ma wyraźny aromat i mniejszą ilość kofeiny. Z kolei Robusta ma ostrzejszy, nieco gorzkawy smak i większą zawartość kofeiny, co sprawia, że jest chętnie wybierana do przygotowywania espresso. Na rynku dostępne są także mieszanki obu gatunków ziaren, które różnią się od siebie w zależności od proporcji. Jeżeli więc zależy na na delikatnej, aromatycznej kawie najlepszym wyborem będzie Intenso Arabica (100% Arabika). W przypadku gdy potrzebujemy zdecydowanej kawy, która zdoła nas pobudzić to Intenso Forte (100% Robusta) jest produktem, który sprawdzi się w tym zadaniu. Natomiast jeżeli chcemy znaleźć złoty środek pomiędzy wyżej wspomnianymi kawami to Intenso Classico czyli mieszanka Arabiki i Robusty jest odpowiednim wyborem.

Jakie czynniki mają wpływ na smak kawy

Głównymi czynnikami mającymi wpływ na smak kawy jest jej gatunek, kraj pochodzenia oraz rodzaj palenia. Kawa posiada dość długi termin przydatności do spożycia (zazwyczaj można się spotkać z okresem 2 lat), jednak możemy wyczuć różnicę pomiędzy świeżo paloną kawą, a kawą której okres przydatności dobiega końca. Im świeższa jest kawa, tym bardziej aromatyczny będzie napój. Duże znaczenie ma również rodzaj palenia – do espresso najlepiej wybrać ciemno palone ziarna, do przelewowych kaw zaś jasno palone. Istotny dla jakości przyrządzanej kawy mielonej jest również rodzaj opakowania, ponieważ zapach i walory smakowe ziaren bardzo szybko się ulatniają. Wybierając propozycję w szczelnym opakowaniu, można znacznie dłużej cieszyć się wyjątkowymi właściwościami przygotowywanych napojów.

Najlepsza kawa mielona włoskiej marki Intenso w sklepie internetowym Profil Wino

Chciałbyś zaopatrzyć się w wyśmienitą kawę mieloną, która charakteryzuje się wyjątkową głębią smaku i aromatu? Jeśli tak, to doskonałym rozwiązaniem może być dobra kawa mielona włoskiego producenta Intenso dostępna w sklepie internetowym Profil Wino. W zależności od upodobań można zdecydować się na mieszankę z ziaren arabiki, robusty lub połączenia obu gatunków, dzięki czemu każdy z łatwością znajdzie odpowiednią propozycję dostosowaną do indywidualnego gustu. Wśród nich dostępna jest kawa organiczna, która w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród miłośników ekologicznego stylu życia i alergików. Podczas ich uprawy nie wykorzystuje się sztucznych nawozów czy szkodliwych związków chemicznych. Jeśli poszukujesz ciekawej propozycji na prezent, doskonałym rozwiązaniem jest jeden z zestawów składających się z kawy i wina.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl